خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96
خبر جدید کنکور سراسری 96 خبر جدید کنکور سراسری 96

کنکور سراسری 96

پاسخنامه سوالات کنکور 96

کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علامه طباطبایی

دسته بندی : نمونه سوالات
4 views بار


دکتر نعمت‌اللهی ضمن اعلام این مطلب به مهم‌ترین برنامه‌های آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی در سال جاری اشاره کرد و افزود: براساس برنامه ابلاغی وزارت علوم هیچ دانشگاهی برای سال جاری اجازه راه اندازی رشته‌های جدید در دوره‌ دکتری را ندارد. بر این اساس دانشگاه علامه طباطبایی نیز رشته جدیدی را در این دوره راه اندازی نخواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه جذب دانشجو در برخی رشته‌های دوره دکتری به صورت یکسال در میان صورت می‌گیرد، بنابراین ممکن است در برخی از رشته‌ها برای سال جاری پذیرش دانشجو نداشته باشیم، مثلا امسال در رشته اقتصاد فقط توانستیم برای دو گرایش آن پذیرش دانشجو داشته باشیم.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی از راه اندازی سه رشته جدید در دوره کارشناسی ارشد برای مهر ۹۷ خبر داد و گفت: رشته آمار رسمی، شیعه‌شناسی و یک رشته مدیریتی سه رشته‌ای هستند که برای اولین بار و از مهرماه در این دانشگاه دانشجو می‌پذیرند.

دکتر نعمت‌اللهی در ادامه از پذیرش حدود ۴۰۰۰ دانشجو در دانشگاه علامه طباطبایی برای سال جاری خبر داد و گفت: این آمار در سال جاری با کاهش ۲۰۰ نفری مواجه شده است، اگرچه با توجه به سهمیه‌های در نظر گرفته شده ممکن است آمار کلی پذیرش به میزان سال گذشته برسد، اما در حال حاضر تعداد دانشجویان درخواستی دانشگاه مشخص است.

به گفته وی، بیشترین کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علامه طباطبایی در دوره کارشناسی اتفاق افتاده است، به طوری که در سال جاری برای دوره دکتری تعداد ۴۰۰ دانشجو، دوره کارشناسی ارشد حدود ۲ هزار و ۲۰۰ و در دوره کارشناسی ۱۴۰۰ دانشجو پذیرش خواهیم کرد.
لینک منبع