خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96
خبر جدید کنکور سراسری 96 خبر جدید کنکور سراسری 96

کنکور سراسری 96

پاسخنامه سوالات کنکور 96

دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور بخوانند!! / قوانین و شرایط ترم آخر

دسته بندی : نمونه سوالات
2 views بار


به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : به دلیل حجم زیاد سوالات در مورد دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی و قوانین ترم آخر ، بر آن شدیم تا نکاتی را هرچند تکراری اما بسیار مهم رو مجددا یادآوری کنیم.


تعـــــاریـــــــف :

دانشجوی ترم آخر : دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور به فردی گفته می شود که حداکثر ۲۴ واحد درسی برای فارغ التحصیلی داشته باشد.یعنی حتی اگر ۲۵ واحد برای فارغ الحصیلی داشته باشید ، دانشجوی ترم آخر محسوب نمی شوید. این ۲۴ واحد زمانی هست که تمام نمرات قبلی شما ثبت و تایید نهایی شده باشند.

معرفی به استاد : در صورتیکه دانشجو برای فراغت از تحصیل ، تنها دو درس نظری باقیمانده داشته باشد می تواند آن دو درس را بصورت معرفی به استاد بگذراند.


نکــــــات مهــــــــم :

۱- دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور حتما قبل از انتخاب واحد آخرین ترم تحصیلی، به دانشگاه مراجعه و کارتکس رشته خود را تکمیل و از ترم آخر بودن خود اطمینان حاصل نمایند.لازمه ی ترم آخر بودن این کار بررسی تعداد واحد گذرانده و واحد باقی مانده می باشد – کارشناس رشته نیز باید بر اساس کاردکس ورودی شما ، واحد های شما را بررسی کرده و ترم آخر بودن شما در سیستم گلستان ثبت شود. (دقت کنید منظور از این موضوع فقط این هست که کارشناس رشته شما ، واحدهای شما را بررسی کند و در صورتی که مشکلی در واحدهای گذرانده شما هست ، به شما اعلام کند)

۲- تاکید می شود دانشجویی ترم اخری محسوب می شود که ۲۴ واحد درسی برای فارغ التحصیلی داشته باشد.

۳- تمام دانشجویانی که ترم آخر هستند و حداکثر ۲۴ واحد درسی برای فارغ التحصیلی دارند ، بدون در نظر گرفتن معدل نیمسال قبلی خود ، می توانند تا سقف حداکثر ۲۴ واحد درسی اخذ کنند. (+بخشنامه)

۴- همچنین دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور مجاز هستند بدون رعایت پیش نیازها و همنیاز ها دروس را اخذ کند و محدودیت در انتخاب دروس معارف برای دانشجویان ترم آخر اعمال نمی شود.

۵ اگر دانشجویی به طور مثال ۲۵ واحد درسی برای فارغ التحصیلی دارد ، دانشجوی ترم اخری محسوب نمی شود و نمی تواند مثلا ۲۴ واحد اخذ کند و آن ۱ واحد رو به صورت معرفی به استاد بگیرد. این دانشجویان باید بر اساس معدل ترم قبلی خود انتخاب واحد کنند و باید پیش نیاز ها نیز برای این دانشجویان رعایت شد.

۶- به طور مثال اگر دانشجویی ۲۵ واحد درسی برای فارغ التحصیلی دارد و معدل ترم قبل دانشجو از ۱۷ بالاتر بود می توانید برای ترم بعد حداکثر ۲۴ واحد درسی اخذ کنید و بعد از ثبت قطعی شدن نمرات این ۲۴ واحد ، برای ان ۱ واحد باقیمانده (که حتما باید تئوری باشد) معرفی به استاد بگیرد.

۷- به طور مثال اگر دانشجویی ۲۵ واحد درسی برای فارغ التحصیلی دارد و معدل ترم قبل دانشجو بین ۱۲ تا ۱۶٫۹۹ بود می تواند برای ترم بعد حداکثر ۲۰ واحد درسی اخذ کند و اگر آن ۶ واحد دیگر به صورت ۲ درس تئوری بود ، بعد از ثبت قطعی شدن نمرات ۲۰ واحد ، می توانید برای ۲ درس باقیمانده (۶ واحد) درخواست معرفی به استاد کند. و اگر ان ۶ واحد باقیمانده بیشتر از ۲ درس بود ، دانشجو یک ترم دیگر مهمان دانشگاه خواهد بود!!

۸- دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور به محض اطلاع از آخرین نمره قبولی و حصول اطمینان از فارغ التحصیلی خود در اسرع وقت جهت پیگیری امور دانش آموختگی و تشکیل پرونده به امور فارغ التحصیلان دانشگاه مراجعه نمایند.

۹- تاریخ فارغ التحصیلی دانشجو بر اساس قوانین جدید ، دقیقا تاریخ خواهد بود که اخرین نمره دانشجو در سیستم گلستان ثبت قطعی شود.

۱۰- مدارک و مراحل لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی دانشجویان پیام نور را می توانید از اینجا مشاهده فرمایید.

۱۱- از کلیه کارشناسان رشته و کابران ارشد کلیه مراکز و واحدهای پیام نور از اینکه همکاری لازم با دانشجو را در این زمینه انجام میدهند تشکر کنیم و امید است این همکاری کارشناسان و پیگیری خود دانشجو موجب شود حتی یک نفر نیز از تعلل در این زمینه متضرر نگردد. 


در همین رابطه بخوانید:

چرا دانشجویان ترم آخر باید به کارشناس رشته خود مراجعه کنند؟

لغو محدودیت اخذ دروس در ترم آخر برای دانشجویان دانشگاه پیام نور

قوانین و شرایط جدید تکدرس و معرفی به استاد دانشگاه پیام نور

مدارک و مراحل لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی دانشجویان پیام نور

 لینک منبع