خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96
خبر جدید کنکور سراسری 96 خبر جدید کنکور سراسری 96

کنکور سراسری 96

پاسخنامه سوالات کنکور 96

وزارت راه و شهرسازی ( آشنایی با وزارت راه و شهرسازی )

دسته بندی : نمونه سوالات
2 views بار


وزارت راه و شهرسازی

وزارت راه و شهرسازی

ضمن عرض سلام خدمت تمامی شما کاربران ای سوال در این بخش با شما هستیم تا شما را با وزارت راه و شهرسازی آشنا کنیم . همانطور که مستحضر می باشید وزارت راه و شهرسازی یک وزارتخانه دولتی می باشد و از سوی دولت ساپورت می شود. در چند ۷ سال گذشته با توجه بر رای گیری های بوجود آمده در شورای نگهبان وزارت راه و ترابری با وزارت مسکن و شهرسازی با همدیگر ادغام شده و وزارت راه و شهرسازی بوجود آمدخ است. این وزارتخانه مسئول ادره کردن تمامی امور حمل و نقل های زمینی دریایی و هوایی را تنها و تنها در محدوه داخلی کشور بر عهده دارد و بین کشور عزیزمان ایران و سایر کشور ها هم ارتباط ترابری برقرار می کند.

در این قسمت می توانیم به چند وظیفه مهم این وزارتخانه اشاره کنیم :

  • ساخت مسکن و خانه های سازمانی
  • ساخت تمامی موسسات و وزارتخانه های دولتی
  • هم فکری با شهرداری ها برای آبادانی شهر ها
  • نظارت کردن بر اجرای تمامی پروژه های شهری و تهیه نقشه شهر ها
  • بهبود بخشیدن به تمامی حمل و نقل های داخلی و خارجی

حوزه های فعالیت وزارت راه و شهرسازی به صورت زیر می باشد :

که در این دو بخش نام برده می توان وظایف بسیار زیادی اعم از :

حوزه مسکن و شهرسازی می توان به تولید و یا واردات دستگاه های مجهز و جدید برای اجرای عملیات های ساختمانی ، اجرای بهتر و روشهای تحلیلی سازه های ساختمانی ، ارئه نمودن راه های سبک سازی در صنعت ساختمانی ، ارائه راهکار های بسیار مفید برای تعمیر و نگهداری مناسب ساختمان ها ، بررسی تمامی مسائه اعم از رفتار های دینامیکی و استاتیکی ساختمان ها و بهبود بخشیدن به آنها را می توان جزء وظایف بسیار مهم مسکن و سهرسازی دانست. اما در حوزه بسیار مهم دیگر که حوزه حمل و نقل می باشد می توان به طرح های مطالعاتی و بسیار مهم ایمنی های راه اعم از راه آهن ، جاده ها ، راه های دریایی ، راه های هوایی و …. ، نظارت بر تمامی حمل و نقل های داخلی و خارجی و در صورت لزوم بهبود بخشیدن به آنها ، افزایش ایمنی های بسیار بالا در حمل و نقل های هوایی یا همان ( SAF ) و … را می توان از وظایف بسیار مهم این سازمان دانست.

همچنین می توانید برای دریافت تمامی نمونه سوالات استخدامی وزارت راه و شهرسازی به صفحه اول ای سوال رفته و تمامی رشته های مورد نظر خود را جستجو و نمونه سوالات را دریافت نمایید.

وزارت راه و شهرسازیلینک منبع