خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96
خبر جدید کنکور سراسری 96 خبر جدید کنکور سراسری 96

کنکور سراسری 96

پاسخنامه سوالات کنکور 96

بسته اجرایی اقدامات ملی تحول و نوآوری آموزش پزشکی تدوین شد

دسته بندی : نمونه سوالات
2 views بار


به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – دکتر عطاءاله پورعباسی با اعلام این خبر افزود: از مناطق آمایشی و دانشگاه های علوم پزشکی کشور خواسته شده است تا باتوجه به برنامه های ملی ابلاغ شده برش سال ۹۷ برای تحقق این برنامه ها تدوین کنند.

دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با اشاره به پیشینه تدوین برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی گفت: از سال ۹۴ که تدوین بسته ها شروع شد از مشارکت و نظرات تمامی دست اندرکاران در سطح مختلف آموزش علوم پزشکی کشور بهره برداری شد و اجرای این بسته ها در فازهای مختلف پیش رفت.

پورعباسی گفت: در فاز اول اجرای بسته ها ماموریت های مشترک و ویژه ای در قالب این بسته ها تدوین و به دانشگاههای علوم پزشکی کشور و مناطق آمایشی سپرده شد. این ماموریت ها بسیار کلی بودند و بیشتر هدف ایجاد گفتما تحول در سطوح مختلف دانشگاههای علوم پزشکی کشور بود.

دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اظهار داشت: باتوجه به تحقق اهداف اولیه اجرای بسته ها و مشارکت موفق دانشگاهها و مناطق آمایشی در نهادینه کردن این گفتمان در فاز دوم اقدامات لازم برای اجرای این بسته در ۳ سطح ستادی، منطقه ای و درون دانشگاهی با کمک دست اندرکاران هر سطح طراحی شد که در اواخر سال ۹۶ به دانشگاهها ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه های ملی اقدام در بازه های زمانی مختلف تعریف شده اند و باید با برنامه ریزی گام به گام اجرایی شود. در همین راستا لازم است برش های سالیانه هر اقدام تدوین شود.

پورعباسی ادامه داد: در سطح ستادی طی ۳ جلسه ای که با حضور مدیران حوزه آموزش وزارت بهداشت برگزار شد، فعالیت های ذیل هر اقدام برای سال ۹۷ تدوین شد و در واقع این فعالیت ها در کنار برخی فعالیت های جاری حوزه ها برنامه عملکرد سال ۹۷ حوزه آموزش علوم پزشکی را تشکیل می دهند.

وی افزود: لازم است به منظور رعایت زنجیره برنامه ریزی (از نقشه راه تا اقدام عملیاتی) در سطوح دیگر از جمله مناطق آمایشی و همچنین دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز فعالیت های ذیل هر اقدام برای سال ۹۷ طراحی شود.

دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی گفت: این برنامه ها عملاً برش یک ساله فعالیتهای ذیل هر اقدام است که نشان می دهد در هر سطح در جهت تحقق اقدامات تدوین شده، چه فعالیتی برای سال ۹۷ پیش بینی خواهد شد.

وی تاکید کرد: قاعدتا برنامه های دانشگاهها و مناطق آمایشی محدود به بسته های تحول نمی شود و در کنار این فعالیت ها، برنامه ریزی برای پیشبرد اهداف جاری دانشگاهها نیز امری است که باید بدان پرداخته شود.لینک منبع