خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96
خبر جدید کنکور سراسری 96 خبر جدید کنکور سراسری 96

کنکور سراسری 96

پاسخنامه سوالات کنکور 96

بودجه ۹۷ آموزش عالی پاسخگوی نیازهای دانشگاه‌ها نیست

دسته بندی : نمونه سوالات
32 views بار


معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بودجه آموزش عالی در لایحه بودجه ۹۷ پاسخگوی نیازهای صدها دانشگاه و موسسه آموزش عالی کشور نیست.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین عسکریان ابیانه امروز در نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز که در دانشگاه فردوسی مشهد در حال برگزاری است،  با اشاره به رشد ۱۳ درصدی بودجه آموزش عالی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ اظهار کرد: حل مشکلات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیازمند بودجه ی بیشتری است.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۲ بودجه آموزش عالی معادل ۲ درصد بودجه کل کشور بود که هم اکنون در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ به ۶۳/۲ (دو و شصت وسه صدم) درصد بودجه کل کشور افزایش یافته است؛ با این حال، این بودجه پاسخگوی نیازهای صدها دانشگاه و موسسه آموزش عالی کشور نیست.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به دستاوردهای علمی، پژوهشی، فناورانه و کاربردی مدیریت سبز و صرفه جویی در مصرف انرژی در دانشگاه ها، گفت: دانشگاه ها برای توسعه در زمینه انرژی پاک و کاهش مصرف انرژی نیازمند سرمایه گذاری دولتی و غیر دولتی بیشتری هستند.

عسکریان ابیانه گفت: به دانشگاه های کشور ابلاغ شده است که اسفندماه حداقل یک درخت به ازای تعداد اعضای هیات علمی و دانشجویان در دانشگاه هایی که فضای لازم دارند کاشته شود.

نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار خراسان رضوی و روسای دانشگاه های کشور امروز سه شنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۶ در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد و به مدت دو روز ادامه دارد.

تابلوسازی | بازاریابی | طراحی سایت در اصفهان | بهبود رتبه الکسالینک منبع