خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96
خبر جدید کنکور سراسری 96 خبر جدید کنکور سراسری 96

کنکور سراسری 96

پاسخنامه سوالات کنکور 96

ذخایر بستر دریا چگونگی تشکیل آنها و سازمان بین المللی بستر دریا

دسته بندی : نمونه سوالات
25 views بارذخایر بستر دریا چگونگی تشکیل آنها و سازمان بین المللی بستر دریا – تحقیق کامل در ۳ صفحه با کیفیت بسیار عالی و توضیحات جامعه به قیمت ۵۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

ذخایر بستر دریا چگونگی تشکیل آنها و سازمان بین المللی بستر دریا

با مراجعه به منابع معتبر درباره ذخایر بستر دریا چگونگی تشکیل آنها و سازمان های بین المللی بستر دریا اطلاعات جمع آوری کنید و به کلاس ارائه دهید.

وجود مواد معدنی کمیاب در کف اقیانوس‌ها و بالا بودن عیار آنها نسبت به موادی که از معدن زمینی استخراج می‌شود سبب شده تا کشورهای صنعتی و پیشرفته با وجود اینکه اکتشاف و استخراج در کف دریا و اقیانوس‌ها سرمایه بسیاری را می‌طلبد به سمت استخراج و استحصال از این مواد معدنی سوق یابند. در این زمینه کشورهایی همچون چین، امریکا، ژاپن و آلمان با اتکا بر فناوری‌های نوین پیشقدم بوده و توانسته‌اند به مواد معدنی ارزشمندی دست یابند. البته باید توجه داشت که موقعیت این نوع معدنکاری برای هر کشوری وجود نداشته و تنها دسترسی به آب‌های آزاد و دریا امکان اکتشاف و استخراج وجود خواهد داشت. این در حالی است که کشور ما نیز با دسترسی به آب‌های آزاد خلیج‌فارس، دریای عمان، دریای خزر می‌تواند از ذخایر معدنی دریایی بهره برده و نیاز صنایع را به مواد معدنی همچون پتاسیم، منیزیم و لیتیوم برطرف کرد. صرفنظر از نقاط دور دست در فضا و کهکشانها، در روی زمین نیز نقاط رمز آلودی برای بشر وجود دارد که از جمله آنها، اعماق دریاها و اقیانوس هاست.

با اینکه استخراج نفت و گاز در سواحل کم عمق به مرور در حال فاصله گرفتن از خط امن ساحل است، بسیاری از منابع معدنی که در زیر آب شور دریاها قرار گرفته است، همچنان دست نیافتنی باقی می ماند. همچنین با وجود اینکه بسیاری از کشورها، همچون عربستان سعودی و سودان اخیرا علاقه زیادی به کشف این منابع نشان داده اند، اما هزینه کار در شرایط سخت و اعماق زیاد دریاها چنان زیاد است که بنظر می رسد دستیابی به این هدف، هنوز نیازمند زمان باشد.

جهت دانلود تحقیق ذخایر بستر دریا چگونگی تشکیل آنها و سازمان بین المللی بستر دریا از فرم زیر اقدام نمایید.لینک منبع