خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96
خبر جدید کنکور سراسری 96 خبر جدید کنکور سراسری 96

کنکور سراسری 96

پاسخنامه سوالات کنکور 96

همکاری‌ دوجانبه دانشگاه‌های فردوسی مشهد و اینالکو فرانسه در زمینه آموزش زبان

دسته بندی : نمونه سوالات
8 views بار

[ad_1]

دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در حاشیه نشست روسای دانشگاه‌های بزرگ ایران و فرانسه، ضمن دیدار از دانشگاه زبان‌های شرقی پاریس (اینالکو) فرانسه، با رئیس این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

کافی در این دیدار دانشگاه فردوسی مشهد را دارای بزرگترین مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان در سطح بین الملل نام برد و گفت: تنها قطب علمی فردوسی شناسی در ایران در دانشگاه فردوسی مشهد فعال است و خاطرنشان کرد: می توانیم در زمینه دوره های تکمیلی آموزش زبان فارسی به فرانسوی زبانان با دانشگاه اینالکو همکاری کنیم.

دکتر فرانک، رئیس دانشگاه اینالکو فرانسه، ضمن معرفی تاریخچه و رشته های موجود، قدمت دانشگاه اینالکو  را بیش از ۳۰۰ سال دانست و بیان کرد: زبان فارسی از اولین زبان هایی بوده که در این دانشگاه تدریس شده است؛ لذا  توسعه و گسترش آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با ابراز خرسندی از حضور رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در اینالکو تاکید کرد: تاکنون تنها با تهران در ارتباط بوده ایم و بسیار مایل هستیم تا با دانشگاه فردوسی مشهد همکاری کنیم.

فرانک با اعلام فقدان دوره های دکتری زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه اینالکو، پیشنهاد کرد که ضمن همکاری در زمینه توسعه آموزش زبان فارسی در فرانسه، دانشگاه اینالکو نیز بتواند در زمینه آموزش زبان فرانسه و ادبیات تطبیقی با دانشگاه فردوسی مشهد همکاری نماید.

در پایان این نشست، مقرر شد تا اواخر ماه سپتامبر پیش نویس همکاری دوجانبه آماده شود و پس از تایید  به امضای طرفین برسد. همچنین مسئولیت پیگیری این تفاهم نامه به دکتر ژولی دووینیو، استاد زبان فارسی دانشگاه اینالکو و دکتر محمدرضا فارسیان از دانشگاه فردوسی مشهد واگذار گردید.

انستیتو ملی زبان‌ها و تمدن‌های شرقی یا اینالکو یا دانشگاه (مدرسه) زبانهای شرقی، ۹۰۰۰ دانشجو دارد ۹۳ زبان در این دانشگاه تدریس می شود این دانشگاه در سال ۱۷۹۵ به منظور تربیت ترجمان و زبان دانان جهت کار در سفارت ها و کنسولگری های فرانسه تاسیس شد.

از استادان بنام این دانشگاه می توان از هانری ماسه، ژیلبر لازار و کریستف بالایی و از دانش آموختگان می توان به هانری کربن و آندره مالرو اشاره نمود.


[ad_2]

لینک منبع