خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96
خبر جدید کنکور سراسری 96 خبر جدید کنکور سراسری 96

کنکور سراسری 96

پاسخنامه سوالات کنکور 96

ارزیابی کیفی اجرای برنامه‌های تحول آموزش علوم پزشکی کلید خورد

دسته بندی : نمونه سوالات
14 views بار

[ad_1]

دکتر عطاءالله پورعباسی دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت در اولین جلسه مجازی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور که در قالب تیم‌های ارزیاب و همکاران ستاد طرح تحول روز گذشته تشکیل شد، با بیان اینکه برنامه‌های اقدام بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به ۳ سطح ستادی، کلان منطقه و دانشگاهی تقسیم شده، از برنامه‌ریزی برای پایش مراحل اجرایی سخن گفت و افزود: هدف این است که ارزیابی در این سطح به شیوه کیفی انجام شود و ارزیابی کمی این برنامه‌های اقدام نیز از طریق سامانه آتنا صورت پذیرد.

در ادامه، دکتر پور عباسی به تشریح فرم‌های ارزیابی کیفی پرداخت و گفت: در مرحله ارزیابی کیفی از ارزیابان می‌خواهیم که وضعیت روند تحقق  را به صورت کیفی بررسی کنند.

وی از ۲ مرحله‌ای بودن این ارزیابی کیفی خبر داد و خاطرنشان کرد: فاز ۱ این ارزیابی، یک مرحله ارزیابی درونی است و فاز ۲ یک ارزیابی بیرونی است که از مناطق می‌خواهیم تا به صورت متناظر یکدیگر را ارزیابی کنند و در نهایت، همه نتایج به ستاد منتقل می‌شود تا بررسی نهایی انجام شود.

دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت با اشاره به اینکه فاز ارزیابی درونی تا پایان خردادماه انجام خواهد شد، افزود: برای تیرماه، بازدید منطقه‌ای تنظیم می‌شود و تیم‌های ارزیابی تا آخر تیرماه مناطق را ارزیابی می‌کنند.

دکتر پورعباسی با بیان اینکه ارزیابی‌های منطقه‌ای در بازه‌های زمانی ۳ ماهه انجام خواهد شد، اظهار کرد: فاز دوم و سوم این ارزیابی در مهرماه و دی‌ماه سال جاری انجام خواهد شد.

دبیر ستاد تحول و نوآوری با اشاره به اینکه شاخص‌های برنامه‌های عملیاتی به قوت خود باقی خواهدبود و پیش می‌رود، خاطرنشان کرد: الگوی برنامه‌های کیفی، منافاتی با برنامه‌های عملیاتی ندارد؛ اما از آنجا که برنامه‌های عملیاتی فقط با شاخص کمی انجام می‌شود، به شاخص کیفی هم به طور موازی نیاز دارد.

بر اساس اعلام وبدا، در پایان دکتر پورعباسی با اشاره به اینکه این اولین تجربه ارزیابی کیفی برنامه‌های اقدام بسته‌های تحول و نوآوری است، از دانشگاه‌ها و کلان مناطق، درخواست همکاری و ارائه نظر کرد تا با بررسی مشکلاتی که در زمان انجام کار مشخص می‌شود، اصلاحات و برنامه‌ریزی لازم در ستاد انجام شود. وی همچنین آدرس ایمیل ستاد Rasad.tahavol@gmail.com را برای حل مشکلات، سوال یا ابهام در مورد ارزیابی کیفی در اختیار تیم‌های ارزیاب منطقه‌ای قرار داد تا برنامه با حداقل مشکلات پیش برود.


[ad_2]

لینک منبع