خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96
خبر جدید کنکور سراسری 96 خبر جدید کنکور سراسری 96

کنکور سراسری 96

پاسخنامه سوالات کنکور 96

وزیر علوم برای جایابی بورسیه ها در دانشگاه ها اقدام کرد

دسته بندی : نمونه سوالات
7 views بار

[ad_1]

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – منصور غلامی درباره آخرین وضعیت جایابی بورسیه‌ها گفت: برخی از دانشگاه ها ممکن است به دلیل کاهش داوطلب گروه های آموزشی و یا به علت اینکه در گذشته افراد مورد نیازشان را به تعداد کافی جذب کرده و پست های آنها اشغال شده و یا به هر دلیلی، نتوانسته اند بورسیه ها را جذب کنند.

وی ادامه داد: به همین منظور، وزارت علوم بورسیه ها را به دانشگاه های مختلف معرفی می کند تا این افراد در دانشگاه ها جذب شوند.

وزیر علوم در پاسخ به این سئوال که دانشگاه ها با وجود معرفی وزارت علوم از جذب برخی افراد خودداری می کنند، گفت: باید روند جایابی تکرار شود تا این پروسه مراحل خود را طی کند. ما که نمی توانیم برای این افراد دانشگاه بسازیم. پس بنابراین باید این پروسه تکرار شود.

غلامی با بیان اینکه سعی وزارت علوم این است تا بورسیه ها جایابی شوند افزود: مواردی است که با دانشگاه های مختلف صحبت کرده ایم،  باید بخش اجرایی آن محقق شود تا اعلام کنیم. البته تا جایی که ممکن باشد، سعی می کنیم جذب این افراد محقق شود.

پیش از این هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، تصمیم گرفت با هماهنگی وزارتین علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی وارد بحث بورسیه ها شود.

فراخوانی در این زمینه ارائه شد و ۳۲۴ نفر در این فراخوان شرکت کردند. از این تعداد، ۱۳۲ نفر از ثبت نام کنندگان مورد تایید هیات مرکزی جذب و شورای بورس قرار گرفتند.

در حال حاضر تعدادی از ۱۳۲ نفر بورسیه واجد شرایط جایابی شده و تعدادی هم درحال جایابی هستند تا مشکلاتشان حل شود.

عمده مشکل بورسیه هایی که جایابی نشده و مورد تایید وزارت علوم و هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند این است که دانشگاه ها با وجود معرفی وزارت علوم و هیات عالی جذب شورا، آنها را پذیرش نمی کنند.

[ad_2]

لینک منبع