خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96
خبر جدید کنکور سراسری 96 خبر جدید کنکور سراسری 96

کنکور سراسری 96

پاسخنامه سوالات کنکور 96

اهمیت امتحانات میانترم در پیام نور و ۳ نکته برای موفقیت در آن ها

دسته بندی : نمونه سوالات
8 views بار

[ad_1]

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : در حال نزدیک شدن به ایام امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور در این نیمسال هستیم.

همانطور که اغلب شما می دانید در پیام نور امتحانات پایان ترم از ۱۲ محاسبه می شود و ۸ نمره دیگر به امتحان میانترم و فعالیت های کلاسی اختصاص می یابد که این موضوع اختیاری می باشد (+مطالعه کنید). از همین رو امتحانات میانترم بسیار پر اهمیت هستند و کمک بزرگی به دانشجو در اخذ نمره بهتر از درس می کنند.

نحوه محاسبه نمرات میان ترم و پایان ترم دانشجویان پیام نور – کلیک کنید

امتحان میانترم قبل از پایان ترم تحصیلی توسط استاد همان درس برگزار می شود. همین امر باعث می شود که دو نکته خیلی مهم باعث شود که از امتحان پایانی کمی آسانتر و گرفتن نمره از آن راحت تر باشد.

اولین نکته: این است که چون در میانه نیمسال برگزار می شود ، ممکنه از بخش کمتری از کتاب سوالات طرح شوند.

دومین نکته: این است که طراحان سوال و تصحیح کننده آنها خود اساتید هستند، از این رو سوالات را اغلب از جزوات ارائه شده و یا از نمونه سوالات نیمسال های قبل پیام نور طرح می کنند و در نمره دادن نیز با دستی بازتر عمل می کنند. گاهاً دیده شده اساتید بخشی از کتاب را برای امتحان میانترم حذف می کنند و یا قسمتی از نمره را برای فعالیتهای کلاسی و شرکت در کلاس قرار می دهند.

طبق شنیده ها و اخبار رسیده ، امتحانات میانترم این نیمسال شروع شده و کم کم اساتید در حال برگزاری آزمون هستند. به همین دلیل نظر شما عزیزان را به سه نکته خیلی مهم برای موفقیت در امتحانات جلب میکنم:

۱: حتما در امتحان میانترم شرکت کنید.

نمره پایان ترم هر درس بدین گونه مشخص می شود: ابتدا نمره برگه که از ۱۲ نمره می باشد را در عدد ۱۰ ضرب و سپس به عدد ۶ تقسیم می کنند. عدد حاصل یکی از گزینه های نمره نهایی شماست. سپس نمره برگه را در نمره میانترم شما جمع می کنند. این عدد نیز گزینه دیگر نمره پایانی شماست. از بین این دو ، نمره ای که بیشتر است را به عنوان نمره نهایی درنظر میگیرند.

پس حتما و اگر حتی آمادگی ندارید، در امتحان میانترم شرکت کنید. شاید استاد شما نمره ای برای شرکت در آزمون مینترم در نظرگرفته باشد.

۲: اساتید اغلب از بین سوالات نیمسال های قبل آزمون می گیرند.

نمونه سوالات نیمسال های قبل را بررسی کنید. بخصوص اگر امتحان دارای سوالات تشریحی باشد ، آنها را به دقت مطالعه و یاد بگیرید. اینجوری خود را برای هر دو امتحان میانترم و پایانی آماده می کنید. (+برای دانلود نمونه سوالات به صورت رایگان اینجا کلیک کنید)

۳: ابتدا جزوات استادتان را مطالعه کنید و سپس کتاب.

ابتدای امر جزوات استاد خود را مطالعه کنید و سپس اگر زمان داشتید کتاب را بخوانید و بخصوص مثالهای حل شده کتاب. بررسی جزوات استاد کمک می کند تا شما زمینه ای از درس پیدا کرده و برای امتحان پایانی و مطالعه کل کتاب آماده شوید. برای امتحان میانترم نیز احتمال این موضوع که سوالات از جزوه باشد بالاست.

در انتها امیدواریم در امتحانات میانترم نمراتی بالا کسب کنید تا با خیالی آسوده در امتحان پایان ترم حاضر شوید.

[ad_2]

لینک منبع