خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96

خبر جدید کنکور سراسری 96
خبر جدید کنکور سراسری 96 خبر جدید کنکور سراسری 96

کنکور سراسری 96

پاسخنامه سوالات کنکور 96

اعزام گروه های برجسته تئاتر دانشگاهی به فستیوال های خارجی

دسته بندی : نمونه سوالات
7 views بار

[ad_1]

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – آیین اختتامیه بخش مناطق (خلیج فارس) بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شد.

محمد هادی عسکری، با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: تئاتر دانشگاهی از سال ۱۳۷۶ توسط تیم های دانشجویی آغاز شده است و این نهال نوپا به همت دانشگاهیان اکنون به درختی تناور تبدیل شده است.

وی از جشنواره تئاتر دانشگاهی به عنوان یکی از رویش های انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: این جشنواره در سال ۱۳۷۶ به عنوان یک نهال بوسیله دانشجویان کاشته شد و امروز به درخت تناور پر ثمری تبدیل گشته است و برکات و ثمرات آن در کشور به روشنی مشاهده می شود.

مدیرکل فرهنگی وزارت علوم ادامه داد: امروزه جشنواره تئاتر دانشجویی یک رویداد مهم و کم نظیر در عرصه ملی و بین الملل است که هنرمندان جوان و متعهد بی شماری به فضای حرفه ای سیتما و تئاتر معرفی کرده است. بنابر این باید با یک نگاه آسیب شناسانه به بررسی راه پر افتخار گذشته پرداخته و افق پیش رو را ترسیم کنیم.

عسکری گفت: تئاتر دانشگاهی باید فاخر و گفتمان ساز باشد و متناسب با ماهیت و ذات دانشگاه، مروج عقلانیت و خردورزی باشد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی ادامه داد: تئاتر دانشگاهی باید در خدمت اعتلای فرهنگی جامعه باشد و برای مخاطبانش آراستگی و فرهیختگی به ارمغان آورد چراکه تئاتر دانشگاهی می تواند به بازآفرینی و ارائه روزآمد مواریث اسلامی و ایرانی بپردازد و در گسترش اخلاق در جامعه نقش آفرین باشد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی با اشاره به ضرورت ایجاد امید در جامعه گفت: تئاتر دانشگاهی باید آیینه تمام نمای غرور ملی و ارزش‌های اخلاقی باشد.

وی ادامه داد: از این رو تئاتر دانشگاهی باید به سراغ کلان روایت های اثرگذار برای تزریق روحیه امید و تقویت هویت ملی برود و در پی طراحی آرمان شهر اخلاقی باشد.

مدیرکل فرهنگی وزارت علوم تحقیقات و فناوری افزود: تئاتر دانشگاهی باید برخی الفاظ، حرکات و رفتارهایی که غنای لازم را ندارد و با فرهنگ ایرانی و باورهای ملی و مذهبی در تعارض هستند را از ساحت خود دور کند.

وی با اشاره به برنامه های اداره کل فرهنگی و اجتماعی گفت: به دنبال آن هستیم تا برای کارآمد و کارآفرین شدن این جشنواره، با استفاده از نظر استادان تئاتر و دانشجویان هنرمند، در ساختار جشنواره بازنگری کنیم تا تئاتر مناطق در جشنواره تقویت شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ضمن اظهار امیدواری برای ارسال فراخوان جشنواره تا قبل از پایان جشنواره بیست و یکم، از تلاش این مجموعه برای محقق ساختن اعزام گروه های برجسته تئاتر دانشگاه به فستیوال های خارجی و یا زمینه سازی برای حضور گروه های خارجی در کشور خبر داد.

[ad_2]

لینک منبع